ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ ΣΤΑ ΓΑΛΛΙΚΑ

Κατά τη σχολική χρονιά 2014-2015 οι υποψήφιοι στις εξετάσεις για Κ.Π.Γ στα Γαλλικά ήταν περισσότεροι από κάθε άλλη χρονιά και όλοι τους σημείωσαν επιτυχία.

Η προετοιμασία των μαθητών έγινε στα πλαίσια του σχολικού προγράμματος, βασιζόμενη βεβαίως και στις γνώσεις που είχαν αποκτήσει οι μαθητές και στα τρία έτη του γυμνασίου.

Τους τελευταίους δύο μήνες πριν τις εξετάσεις η προσπάθεια εντατικοποιήθηκε. Οι υποψήφιοι μαθητές κλήθηκαν να κάνουν επιπλέον εργασία στο σπίτι, και οι διδάσκοντες καθηγητές, κύριος Γκιουζέλης Κωνσταντίνος και κυρία Κωνστάντιου Δήμητρα, προσέφεραν εθελοντικά επιπλέον ώρες διδασκαλίας, καθώς και διδακτικό υλικό.

Θα θέλαμε να τονίσουμε ότι όλη η προετοιμασία έγινε χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση των γονέων για διδασκαλία ή βιβλία.

Οι επιτυγχόντες στις εξετάσεις είναι:

1. Αλεξανδράκη Μαρία-Ιωάννα.  Επίπεδο    Α1

2. Γιάννη Ιωάννα.  Επίπεδο Α2.

3. Δήμογλη Ραφαηλία.   Επίπεδο Α2.

4. Δουμένη Μαρία.   Επίπεδο Α2.

5. Κικίδης Δημήτριος.   Επίπεδο Α1.

6. Κοντομηνά Αικατερίνα.   Επίπεδο Α2.

7. Νάνου Ελένη.   Επίπεδο Α2.

8. Κουστέρη Στέλλα.   Επίπεδο Α1.

9. Κουφή Ελένη.   Επίπεδο Α2.

10. Λαγού Καλλιόπη.   Επίπεδο Α2.

11. Μανέτα Ασημίνα.   Επίπεδο Α2.

12. Μαυρονάσιος Δημήτριος.   Επίπεδο Α2.

13. Σαραμαντίνου Χριστίνα.   Επίπεδο Α1.

14. Τσολάκου Ειρήνη.   Επίπεδο Α2.

15. Χαλόφτη Σταυρούλα.   Επίπεδο Α1.