ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ…

Αποτέλεσμα εικόνας για σεμινάρια

Το σχολείο μας στοχεύοντας στην ολόπλευρη ανάπτυξη της προσωπικότητας των μαθητών μας, μεριμνώντας για την ενημέρωσή τους  και την ευαισθητοποίηση σε ποικίλα θέματα της καθημερινής ζωής, ατομικής και συλλογικής, πραγματοποίησε τον μήνα Φεβρουάριο σειρά ενημερώσεων στο χώρο του σχολείου.

Την Πέμπτη 11 Φεβρουαρίου 2016 έγινε ενημέρωση για την πρόληψη ατυχημάτων στους μαθητές της Α” τάξης, από τον αστυνόμο κ. Γιαννόπουλο Σωτήριο, στα πλαίσια του μαθήματος της Σχολικής και Κοινωνικής Ζωής.

Την Τρίτη 16 Φεβρουαρίου 2016 οι μαθητές της Β” τάξης ενημερώθηκαν για τον εθελοντισμό, από το κέντρο νεότητας του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού.

Την Τετάρτη 17 Φεβρουαρίου 2016 έγινε ενημέρωση από το κέντρο νεότητας του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού στους μαθητές της Α” τάξης με θέμα τις πρώτες βοήθειες.

Την Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016 επισκέπτριες υγείας από το Θριάσιο νοσοκομείο, πραγματοποίησαν ενημερώσεις στους μαθητές της Α” τάξης με θέματα: α) «ατομική υγιεινή» και β) «οι υπολογιστές στη ζωή μας»